EDSM ENERJİ - Enerji Danışmanlık Servis Mühendislik Ltd. Şti.
 
   Çalışma Alanlarımız    |    Eğitim    |    Teknik Bilgi    |    Firma Profili
 
 
“LEED”, “BREEAM”, “BEYAZ YILDIZ” SERTİFİKASI, “YÜKSEK PERFORMANSLI SÜRDÜRÜLEBİLİR YEŞİL BİNA” HİZMETİ
Çalışma Alanlarımız
 
Yeşil Bina Tasarım ve Uygulama Hizmeti

“LEED”, “BREEAM”, “BEYAZ YILDIZ” SERTİFİKASI, “YÜKSEK PERFORMANSLI SÜRDÜRÜLEBİLİR YEŞİL BİNA”  HİZMETİ

  ODTÜ-MATPUM da enerji ve çevre danışmanlığın yanısıra, ODTÜ-MATPUM Binası ve ODTÜ-TÜKAM Binasında enerji danışmanlığı hizmeti verilmiştir. ODTÜ Rektörlüğü ve MATPUM için “iklim dostu kampus” ve “MATPUM binalarda enerji verimliliği uygulama laboratuarı ve kapasite geliştirme” vb. AB projelerinde yer alınmıştır. ODTÜ Mimarlık Hocaları ile çeşitli proje ve yarışmalarda danışman olarak yer alınmıştır. Ayrıca Eczacıbaşı Yeşil Ar-Ge Binası-Bilecİk Projesi, “TOKİ Toplu Konut Alanlarında Kentsel Çevresel Standartlar İçin Bir Değerler Sistemi Önerisi”, Kamu binası olarak, ilk kez yeşil bir bina olacak olan GAP Urfa Bölge Müdürlüğü’nde yer alan “GAP Başkanı Konukevi” enerji ve çevre danışmanlığını yapmaktadır.

EDSM Enerji, ESER Yeşil Yönetim Binası-ANKARA (LEED PLATINUM SERTİFİKASI alan ülkemizdeki ilk ve tek bina) tasarımından itibaren, cihaz ve sistemlerin alımından, uygulanması sürecine kadar “enerji ve çevre danışmanlığını” uzman ve akademisyen danışmanları ile sürdürmüştür. Özellikle rüzgar türbini, güneş pv panelleri, güneş kolektörleri, ısı pompası, mikro-kojen, sıcak ve soğuk enerji depose, suyun geri kazanımı vb sistemlerin özelliklerinin belirlenmesi, otomasyon senaryoları, simulasyon sistemi, işletmeye alınma, ölçüm ve satın alınması sürecinde yer almıştır.

Tepebaşı Belediyesi Binası’nın (Eskişehir); “sürdürülebilir yüksek performanslı bina” olması için, enerji simulasyonu ve yenilenebilir enerji kullanımı projesi sürüyor.

Johnson Diversey Firması ile çözüm ortağı olarak, TÜROFED bünyesinde otellere verilecek olan “Beyaz Yıldız Sertifikası Projesi” içinde yer almaktadır.


 
 
Basın Odası  |  Site Haritasi  |  İletişim  |  Gizilik Politikası