EDSM ENERJİ - Enerji Danışmanlık Servis Mühendislik Ltd. Şti.
 
   Çalışma Alanlarımız    |    Eğitim    |    Teknik Bilgi    |    Firma Profili
 
 
Hakkımızda
Çalışma Alanlarımız
 
    
    
    
EDSM Enerji

EDSM Enerji; sanayide ve binalarda "Enerji Verimliliği Danışmanlık (EVD) Firması" olarak hizmet vermek üzere, 2007 yılı başında İstanbul’da kurulmuştur. 2008 yılında Ankara ofisini hizmete açan EDSM Enerji, bugün ülkemizde birçok ilde şube, temsilcilik ve çözüm ortaklarına sahiptir.
EDSM Enerji Denetim Danışmanlık Servis ve Mühendislik San. ve Tic. Ltd. Şti., "ENERJİ VERİMLİLİĞİ KANUNU" ve "ENERJİ KAYNAKLARININ VE ENERJİNİN KULLANIMINDA VERİMLİLİĞİN ARTIRILMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK" ve “Yönetmelik Eki” gereğince,  EİE tarafından ilk yetkilendirilmiş şirketlerden birisidir.

EDSM Enerji, Hollanda’nın enerji verimliliği kuruluşu olan SenterNovem ile  Elektrik İşleri Etüt İdaresi Genel Müdürlüğü (EİE) arasında yapılan antlaşma ile “Gönüllü Anlaşmalarla Türk Sanayiinde Enerji Verimliliğini Artırma Projesi (Promoting of Energy Efficiency in Turkish Industry by Voluntary Agreement Project)” kapsamında eğitime seçilen şirketler arasında yer almıştır. Başta ABD, AB ve Çin olmak üzere, sektörel incelemeler ve eğitimlerde yer almış, her sektörde işletmelerde çalışmış, enerji verimliliği çalışmaları yapmış, çok değerli-tecrübeli bir ekip, danışman-uzman-akademisyen havuzuna sahiptir.
Kardeş şirket ve çözüm ortakları; Enotek, Tetra, Agrolab ve TESTO’nun 20 yıllık sektör, cihaz, ölçüm tecrübeleri ile gücünü birleştiren EDSM Enerji, birçok uluslararası ve ulusal çözüm ortakları ile de, Ülkemizde sektörde birçok ilklere ve prestijli projeye imza atmıştır.
Sektörün doğru ve sağlıklı geliştirilmesine katkı koymaya yönelik olarak; kanun, yönetmelik, strateji belgesi çalıştaylarında, kamuoyunun bilinçlendirilmesi panel ve konferanslarında, kongrelerde, medyada katkılarda bulunmuş, Enerji Yönetimi Derneği’nin kurulmasına da öncülük etmiştir. 

Üye olduğumuz dernekler;

 1. Türk Tesisat Mühendisleri Derneği (TTMD)
  http://www.ttmd.org.tr/
 2. Elektrik Tesisat Mühendisleri Derneği (ETMD)
  http://www.etmd.org.tr/
 3. Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği (ÇEDBİK)
  http://www.cedbik.org/
 4. Elektrik Mühendisleri Odası (EMO)
  http://www.emo.org.tr/
 5. Makina Mühendisleri Odası (MMO)
  http://www.mmo.org.tr/
 6. Çevre Mühendisleri Odası (ÇMO)
  http://www.cmo.org.tr/
 7. Enerji Yönetimi Derneği
  http://www.eyder.tk

 
 
Basın Odası  |  Site Haritasi  |  İletişim  |  Gizilik Politikası